Architektura

Architekt je osoba, která by měla dle vašich požadavků navrhnout vhodné řešení pro stavbu rodinného domu. Návrh domu se v takovém případě nezaobírá v prvních fázích projektem domu a jeho technickým řešením. Architekt si nejdříve vyslechne přání a požadavky klienta a s pomocí svého odborného pohledu navrhne budoucí vzhled rodinného domu.

Návrh domu ale není pouze o vzhledu, už od počátku by se mělo počítat s tím, jak bude dům umístěn na pozemku s ohledem na správnou orientaci ke světovým stranám a ulici.

Z hlediska technických parametrů je u rodinného domu počítat s kvalitním zateplením tepelnou izolací a vhodným návrhem technologií. Proto by v návrhu rodinného domu neměla chybět dostatečně velká technická místnost.

Architektura rodinného domu musí citlivě pracovat s okolní zástavbou. Většinou je vymezena místními regulativy, které předepisují výšku objektu, styl domu, popřípadě i sklon střechy apod.

Architektura domu by neměla sklouznout do exhibice architekta, ale jeho návrh by měl představovat spíše důmyslné řešení, které zajistí, že dům bude funkční a v místě stavby nenaruší okolní zástavbu. Projekt domu by měl dodržet stavební a historické zvyklosti v místě stavby.

Kromě návrhu vzhledu rodinného domu se architekt zaobírá i barevným řešením fasády, střešní krytiny apod.

Tip: Máte zájem o projekt rodinného domu? Doporučujeme TOJAKO ateliér.