Nízkoenergetické domy

Jestliže se rozhodneme pro stavbu nízkoenergetického rodinného domu, znamená to pro nás vhodně zkombinovat kvalitní vytápěcí systém, moderní stavební materiály a technologické postupy. Naším cílem je snížení spotřeby tepla na vytápění na minimum, tak aby byl provoz rodinného domu co nejlevnější.

Úspora energií v nízkoenergetickém domě

Dříve se stavěly běžné rodinné domy, kdy se ohled na spotřebu energií nebral až takový ohled. Při dnešních stále se zvyšujících cenách je nízká spotřeba na vytápění prioritou a nízkoenergetické domy se staly jasnou volbou pro mnoho investorů – budoucích stavitelů.

Nejen vzhled domu je pro stavbu důležitý. Hlavní věcí, na co koukat, je posouzení z hlediska nákladů na budoucí provoz rodinného domu. Do toho můžeme zahrnout náklady na vytápění, ohřev vody a pokud je dům vybaven vzduchotechnikou, tak i klimatizaci.

Cena nízkoenergetického domu

Důležitým hlediskem je cena nízkoenergetického domu. Zde se dá říci, že nízkoenergetické domy a pasivní domy nejsou výrazně dražší než běžné stavby. Silnější tepelná izolace umožní úspory na obvodovém zdivu. U dřevostavby lze využít systému skeletové konstrukce, mezi který je tepelná izolace vložena. Náklady na vytápění se tím zmenšují. Rozdíl v platbách za topení je poté v řádu několika tisíc oproti běžné stavbě.

Tip: Máte zájem o projekt rodinného domu? Doporučujeme TOJAKO ateliér.